logo
or
search
upload

Question :

The cost of three Ice Cream cones is $24.95. If each ice cream cone cost the same amount, what was the price,p, of one ice cream cone? I have to write and solve an equation. If you can, can you plz just write the equation for me.


Related Answer
 More Related Question & Answers

Are these Answers Helpful ?

        

Disclaimer

The questions posted on the site are solely user generated, Doubtnut has no ownership or control over the nature and content of those questions. Doubtnut is not responsible for any discrepancies concerning the duplicity of content over those questions.

 Similar Questions Asked By Users