logo
or
search
upload

Question :

Mrs.Watkins finds that she can buy 5 candy bars for $2.50 she has a total of 16 kids in her class.How much would it cost for her to buy a candy bar for all the students?


Related Answer
 More Related Question & Answers

Are these Answers Helpful ?

        

Disclaimer

The questions posted on the site are solely user generated, Doubtnut has no ownership or control over the nature and content of those questions. Doubtnut is not responsible for any discrepancies concerning the duplicity of content over those questions.

 Similar Questions Asked By Users