logo
or
search
upload

Question :

Celery is on sale at both Greg's market in the veggie emporium at Greg's market a 5 pound bag of celery cost $2.85 and a veggie emporium a 7 pound bag of celery cost $4.20 which store offers the best deal on celery and what is the unit rate of celery at the store with the best rate


Related Answer
 More Related Question & Answers

Are these Answers Helpful ?

        

Disclaimer

The questions posted on the site are solely user generated, Doubtnut has no ownership or control over the nature and content of those questions. Doubtnut is not responsible for any discrepancies concerning the duplicity of content over those questions.

 Similar Questions Asked By Users